Okulary dla dzieci to niezbędny element przy korekcji i ochronie wzroku. Kiedy po wizycie u okulisty wiemy jaką wadę ma nasze dziecko i jakie dobrać okulary korekcyjne, czas na zakup wymarzonego produktu. W ofercie salonów optycznych stacjonarnych i internetowych są tysiące okularów różnych producentów. Każdy model różni się jakością wykonania oraz detalami takimi jak kształt soczewek czy kolor oprawek. W jaki sposób dokonać wyboru? Czym się różnią oprawki korekcyjne od oprawek Clip On? Podpowiadamy.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Oprawki korekcyjne dla dzieci - co warto o nich wiedzieć
  2. Oprawki Clip On dla dzieci - czym się wyróżniają
  3. Okulary dla dzieci marki Zanzara Eyewear do salonów optycznych

Oprawki korekcyjne dla dzieci - co warto o nich wiedzieć

Często się mówi, że dzieci to najbardziej wybredni klienci. Dla nas jako rodzica ważne jest, żeby okulary przede wszystkim spełniały swoją rolę korekcyjną. Od tego zależy proces leczenia oraz zapobiegania poszerzania się wady wzroku u dzieci. Dla naszych pociech najważniejszy jest kształt i kolor oprawek okularów. Producenci odpowiadają na te potrzeby przygotowując bezpieczne i wygodne okulary dla dzieci. 

Krok 1 Kształt twarzy

W celu dobrania odpowiednich oprawek okularowych należy określić kształt twarzy dziecka:

  • Twarz owalna - najbardziej uniwersalna, pasują wszystkie okulary korekcyjne
  • Twarz kwadratowa - zbliżona wysokość i szerokość twarzy, pasują lekko zaokrąglone oprawki
  • Twarz trójkątna - charakterystyczny spiczasty podbródek, pasują oprawki o zaokrąglonych kształtach, szczególnie w dolnych krawędziach
  • Twarz podłużna - pionowa linia podbródka, policzków i skroni, pasują oprawki o okrągłych lub owalnych kocich kształtach.
  • Twarz okrągła - bez wyraźnych kątów, pasują okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne kwadratowe lub prostokątne.

Krok 2 Kolor oprawek 

Drugim aspektem, na które na pewno zwróci uwagę Twoje dziecko jest kolor oprawek. W wieku szkolnym dzieci mają silną potrzebę prezentowania swojej osoby poprzez ubiór, są również podatne na opinie i oceny innych. Dlatego producenci okularów przygotowali całą gamę produktów we wszystkich wariantach kolorystycznych. Najczęściej występują oprawki korekcyjne w kolorze różowym, niebieskim, czerwonym, brązowym oraz fioletowy. Dzieci najczęściej wybierają żywe kolory podkreślające ich indywidualizm.

Krok 3 Jakość materiału

Trzecim elementem istotnym przy wyborze okularów dla dzieci jest materiał, z których zostały wyprodukowane. Pełne energii i tysięcy pomysłów na minutę dzieciaki w fazie dojrzewania potrafią również szybko niszczyć kupione przedmioty. Nauka jazdy na rowerze, gra w piłkę czy zabawa w chowanego. Sytuacji, w których okulary mogą ulec uszkodzeniu jest wiele. Dlatego warto sprawdzić materiał oprawek przed zakupem. Najlepiej dla dzieci sprawdzają się oprawki okularowe z metalu, płyty warstwowej lub materiału TR 90 (ultralekki i wytrzymały materiał, posiadający właściwości hipoalergiczne).
Okulary dla dzieci oprawki korekcyjne Zanzara Eyewear

Oprawki Clip On dla dzieci - czym się wyróżniają

Kiedy wybieramy się z dziećmi do ogrodu zoologicznego, wyruszamy na wakacje w ciepłe kraje lub na wieś do rodziców w letnie miesiące, zastanawiamy się jak chronić oczy naszych pociech przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem są oprawki okularowe Clip On dla dzieci. To zestaw składający się oprawek okularów wykonane z lekkiego i wytrzymałego materiału, który posiada właściwości hipoalergiczne oraz nakładki typu Clip On z polaryzacją i filtrem UV400, którą z łatwością zamocować można na magnes do oprawki. Dzięki temu zapewnisz pełną ochronę oczu Twoich najbliższych. Pakiet Clip On to bezpieczeństwo optyczne w każdych warunkach atmosferycznych, odporne na słońce, wiatr, pył czy kurz. Podobnie jak w przypadku okularów korekcyjnych w gamie produktów Clip On znajdziemy różnorodność kształtów i kolorów oprawek. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Oprawki okularowe dziecięce Clip On w kolorze czarnym marki F2F Eyewear

Okulary dla dzieci marki Zanzara Eyewear do salonów optycznych

Zanzara Eyewear to polska marka o włoskich korzeniach z 25-letnim doświadczeniem, która oferuje najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne, oprawy korekcyjne, oprawy clip on dla kobiet, mężczyzn i dzieci do salonów optycznym. W asortymencie Zanzara znajdziesz takie marki jak F2F, Moiss, Civetta, Dullman, E. Kaross, czy Fendal.

W ofercie Zanzara Eyewear znajdziesz ponad 60 markowych oprawek okularów korekcyjnych dla dzieci. Oprawki wyróżniają się najwyższą wytrzymałością i doskonałą jakością wykonania. Okulary dla dzieci Zanzara Eyewear oraz Moiss Eyewear to produkty zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi trendami oraz aktualnym designem.

Marka F2F Eyewear przygotowała dla najmłodszych oprawki okularowe dziecięce z nakładkami typu Clip On z polaryzacją i filtrem UV400. Oprawki charakteryzuje nie tylko oryginalny wygląd, ale także doskonała jakość i dbałość o każdy, najdrobniejszy szczegół, w tym wykonanie z bardzo lekkiego i wytrzymałego materiału ULTEM. Oprawki Clip On marki F2F Eyewear kompleksowe rozwiązanie na każdą porę roku dla najmłodszych.Dziewczynka w jasnych kręconych włosach oraz oprawkach okularowych dla dzieci